13.ročník (2004)

13.ročník - mladší kategorie: 27.3.2004, kulturní středisko Omega (Musilova 2a, Brno - Husovice)

Nadešla poslední březnová sobota a s ní další ročník Vozembouchu, v pořadí již třináctý. Pověry o nešťastném čísle o sobě daly vědět naštěstí jen dvakrát. Poprvé, když v době uzávěrky přihlášek byl počet skupin ve skautech 1 (slovy: opravdu jedna), a podruhé, když v posledním týdnu před akcí začali dávno domluvení porotci oznamovat, které vážné důvody jim zabrání zúčastnit se porotcování. Obé nakonec dobře dopadlo – na mou „zoufalou“ výzvu adresovanou všem chlapeckým oddílů (resp. těm, které aspoň trochu znám) se přihlásilo dalších 5 skupin, z nichž dorazily 3, a i rozhodčích se nakonec sešlo po šesti, i když dopoledne jsme museli na poslední chvíli ukecat u mini disku sedícího Pedra, který původně měl jen nahrávat.

V podstatě všechna dopolední vystoupení světlušek a vlčat měla vysokou úroveň a diváci se, myslím, po celou dobu výborně bavili. V této souvislosti nemohu výslovně nezmínit vítězné světlušky z Bystrce (Kačeři), které (kromě výborného zpěvu a doprovodu) zaujaly zejména animovanou lidovou písní Kdyby byl Bavorov, a kačeřími kšiltovkami v závěrečné písni. Získaných 112 bodů ze 120 možných v hlavním hodnocení a 39 ze 40 v pomocném hodnocení hovoří za vše. U vlčat zase „bodovala“ Medvíďata, která dojala přítomné skoro až k slzám především obrovskou, byť ne úplně úspěšnou, snahou o precizní výslovnost jazykolamu „na kolena, na kolena, na kolena, na kolena“ v refrénu, a také drobnou textovou úpravou o několik slov dále… Jejich třetí místo proto bylo doplněno zvláštní cenou, na které se porota jednomyslně shodla během sčítání hlasů. První místo mezi vlčaty si pak odnesla skupina Orion ze Dvojky, a to již po čtvrté za sebou!

Moderování odpolední části se letos ujaly Sojka a Pavi, které přítomné v průběhu odpoledne seznámily snad se vším, co kdy souviselo s datem 27.3. obecně i konkrétní sobotou roku 2004. Zásluhou obou moderátorek i všech účinkujících skupin se sál postupně dostával do varu, a jako pamětník všech ročníků můžu zodpovědně prohlásit, že lepší atmosféru jsem zatím na Vozembouchu asi nezažil – např. vzájemné povzbuzování chlapeckých a dívčích skupin ze stejných středisek, které v případě Bystrce vyústilo až v záplavu růžových / fialových karafiátů s mašličkami, jimiž byly ihned po své poslední písni obdarovány všechny účinkující členky skupiny Odi et amo (dárci byli pochopitelně Termiti), přídavek vítězných skautek Bim bam cililink seniors, kterým přišli „na pomoc“ vítězové skautů (Kapři) ze stejného, tj. 28.střediska, atd. U vítězek kategorie skautek bych ještě rád upozornil na to, že to bylo jejich již 6. vítězství, a že ze 120 možných bodů získaly 117, což je v dosavadní historii Vozembouchu maximum (počítáno procentuelně). Jak pravil jeden z porotců, ty trojhlasy byly tak perfektní, že i když se fakt snažil, tak na nich nenašel žádnou chybu, a ten houslový kvartet chvílemi naháněl husí kůži.

Stejně jako z minulých ročníků, i z letošního bude zvukový záznam na CD (tedy, pokud jsou nahrávky v pořádku, což jsem zatím neměl čas ověřit…), a tentokrát se jej pokusím udělat dřív, a ne až na příští ročník. Omlouvám se všem odpoledním účastníkům, kteří si nemohli zakoupit CD 2003, neboť vlčata a světlušky je dopoledne vzaly útokem, takže jsme jen o fous zachránili jediný exemplář jako vzorek na odpoledne.

Od letošního roku, jak již psal Žabák v minulých Aktualitách, jsme zavedli jednu povinnost pro vítěze, a to udělat zápis do kroniky (podklady pochopitelně dodáme) – a platí to retroaktivně 1 rok zpět. Momentálně má tedy kroniku Žabák a nahání Stavidlo, aby dopsalo roverský ročník 2003, poté zaměří svou pozornost na letošní vítězné roverské trio ze Dvojky. Jakmile toto vše bude hotovo, poputuje kronika do Líšně, a vítězové skautek a skautů, jsa oba z 28.střediska, si již dnes mohou losnout, kdo udělá letošní zápis všech mladších kategorií. :-)

Teď mi zbývá už jen poděkovat všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh 13.ročníku – moderátorům Lubošovi, Sojce a Pavi, zvukaři Radku Odehnalovi, Pedrovi a Snortlinovi za nahrávání (pokud se jim povedlo…), Sharaguovi, Vojtovi, Jančaříčkovi, Mašíkovi a dalším za pomoc při chystání a uklízení sálu, v šatně a vůbec. Za rok se na 14.ročníku těším opět na výborné hudební výkony.

Zico
Podřízené stránky (2): Audio 2004 Výsledky 13.ročníku
Comments