20.ročník (2011)

20.ročník - mladší kategorie: 2.4.2011, společenské centrum Sýpka (Kytnerova 1, Brno-Medlánky)
Téma: filmová píseň


A je to tady! Sobota 2.4.2011 a s ní jubilejní 20.ročník Vozembouchu. Na první pohled, zejména ze strany účastníků obou soutěžních částí, v podstatě ročník jako každý jiný, z pohledu organizátorů přece jen značně odlišný od těch devatenácti předešlých. Především se významně změnila pravidla, což nepochybně zaznamenaly i soutěžní skupiny – poprvé mohly soutěžit i smíšené skupiny, což si vyžádalo i úpravu soutěžních kategorií. Místo dosavadních čtyř (VL, SV, Ski, SKy) zůstaly jen dvě (Mladší, Starší), ovšem s tím, že vlčata a skauti, tj. skupiny složené ze samých kluků, tvoří jakési „podkategorie“, které nadále mají své vlastní putovní ceny – to aby kluci neztratili motivaci. :-)  Další úpravy pravidel už byly kosmetičtější – možnost sestavit střediskovou skupinu z více oddílů téhož střediska, angažovat „dirigenta“ u Mladších skupin, jednotné oblečení (ne nutně skautský kroj), zvláštní ceny poroty apod.

Na straně organizátorů spočívaly hlavní odlišnosti zejména v přípravě, která letos trvala významně déle. Zejména kvůli mému poněkud neuváženému rozhodnutí, že zdigitalizuji celý Vozemboušský archív. Kdybych býval předem věděl, co všechno to bude obnášet, zejména jak dlouho zabere skenování negativů, popisování a úprava naskenovaných fotek… Začal jsem s tím už někdy v listopadu, a klidně jsem mohl začít už o prázdninách… Dále jsme se s Glumem dohodli, že vyrobíme ke každému ročníku panely – fotky, výsledky, velikost A2, hlavně nic složitého. No jo, jenomže napřed je potřeba mít ty zdigitalizované fotky, pak za každý rok to jsou 2 panely (roverský a dětský Vozembouch), tím pádem počet panelů zásadním způsobem narůstá, a ještě když začne stávkovat technika, resp. software, právě ve chvíli, kdy mají panely jít do tisku, je na perné chvilky zaděláno. Naštěstí se Glumovi podařilo ten zatracený bug nějak vyřešit, takže panely nakonec byly, a se zadostiučiněním jsme mohli sledovat zejména bývalé účastníky Vozembouchů, jak se hledají na starých fotkách (a co teprve to haló, když se našli…).

No a z pohledu organizace se jako zcela zásadní ukázalo rozhodnutí uspořádat na oslavu dvacetiletého jubilea po skončení soutěžních částí ještě 1. Vozemboušský galavečer. Z ohlasů soudím, že se večer účastníkům líbil, nicméně popravdě přiznávám, že v dalších 5 nebo možná 10 letech se k opakování tohoto počinu znovu neodhodlám… Přece jen být od šesti ráno až do půlnoci na nohách a starat se o hladký běh celé akce je poněkud náročné, ale aspoň už vím, jakých chyb se mám příště určitě vyvarovat.

Dopolední část letos moderovali Pramuž a Pražena v podání Wheba a Helenky, neboť tradiční moderátorky Čert a Vodník, resp. Mach a Šebestová, resp. Křemílek a Vochomůrka, neboli Miwe a Knofla byly v té době na úplně jiných místech zeměkoule. Z účinkujících skupin bych rád zmínil např. Červánky a Berušky, které nejprve zmátly moderátory svým oblečením (ne každá světluška, která má na sobě červené tričko s nápisem Červánek, patří k Červánku, a ne každá světluška, která má krojovku se znakem berušky, patří k Beruškám…) a vzápětí zaujaly publikum a porotu, která jim za to udělila i zvláštní cenu, úžasnou choreografií k písni Kráčej jak Egypťan – kdo neviděl, musí si počkat na video. Dvojkaři, kteří následovali, zase měli k písni Beskyde, Beskyde zpracovanou vlastní grafiku. A vítězná Šídla v oranžových oddílových tričkách si pořídila estetický doplněk v podobě čertích rohů a kopyt k písni z pohádky Čert ví proč. Porotu také zaujali Svišti z Hostěnic, jediná smíšená skupina z dopolední části, a to hudebním doprovodem – nejen počtem nástrojů (dvoje housle, čtyři flétny, akordeon…), ale i kvalitou předvedené hry na tyto nástroje. Proto i Svišti získali po právu zvláštní cenu poroty.


Moderátoři
Moderátoři Pramuž a Pražena (Wheb a Helenka)Píďalky
13.S/13 - Píďalky

Červánci a Berušky
21.D+23.D/6 - Červánci a Berušky

Dvojkaři
2.V/2 - Dvojkaři

Červenky
15.D/15 - Červenky


Šídla
35.D/24 - Šídla

Veverky
3.D/12 - Veverky


Bim bam cililink
14.D/28 - Bim bam cililink

Kulíšci
15.D/15 - Kulíšci


Vlčata ze 13
13.V/13 - Vlčata ze 13

Svišti
Hostěnice/6 - Svišti


Bílý myši
2.D/2 - Bílý myši


O hladký průběh odpolední části se postarali moderátoři Bellis a Rubi. Spolu s publikem byli svědky velmi kvalitních vystoupení, především bystrckých skupin – vítězných Poštolek, i Termitů, kteří si vypůjčili od Poštolek bubenici Maki a společně předvedli výborný rockový „nářez“. Však si za to vysloužili zvláštní cenu poroty (za nejlepší rockovou skupinu) a Maki po zásluze zvláštní cenu za vynikající hudební výkon, oceněný velkým aplausem publika. Další cenu poroty za vynikající hudební výkon obdržel Langoš – basista smíšené skupiny Parola, která i bez těsně před Vozembouchem vypadnuvšího kytaristy předvedla výborný výkon a jen těsně obsadila stříbrnou příčku. Fčelkorky zase zaujaly bicími vlastní domácí výroby, Falešňáci zajímavými kostýmy a Bim bam cililink choreografií k písni Dva roky jezdím bez nehod. Jediná čistě chlapecká skupina Exegeomai, která patří k tradičním účastníkům, skončila sice beznadějně poslední (byť mohutně podporována dívčí části svého střediska), ale protože Termiti byli díky bubenici smíšení, bylo už předem jasné, kdo si odnese putovní chlapecký vozembouch… Vzájemná podpora a povzbuzování před pódiem skupin ze stejného střediska (Poštolky – Termiti, Carcharias – Exegeomai) ostatně patřily k jedněm z mnoha světlých okamžiků letošního ročníku.


Moderátoři
Moderátoři (Rubi a Bellis)Černé ovce
2.D/2 - Černé ovce (opravdu černé...)

Fčelkorky
15.D/15 - Fčelkorky


Poštolky
35.D/24 - Poštolky

Falešňáci
23.D/6 - Falešňáci


Bim bam cililink
14.D/28 - Bim bam cililink

Exegeomai
13.Ch/13 - Exegeomai


fanynky Exegeomai
Fanynky Exegeomai (Carcharias)

Parola
7.Ch+17.D/26 - Parola


Carcharias
13.D/13 - Carcharias

Termiti
36.Ch/24 - Termiti


fanynky Termitů
Fanynky Termitů (Poštolky)

Foto: Zico

Všechny fotky jsou na Rajčeti: vlčata a světlušky, skauti a skautky.

Povídání o navazujícím Galavečeru hledejte tady.

Podřízené stránky (2): Audio 2011 Výsledky 20.ročníku
Comments