23.ročník (2014)

23.ročník - mladší kategorie: 22.3.2014, společenské centrum Sýpka (Kytnerova 1, Brno-Medlánky)
Téma: píseň profláknutá / z hitparády (v kat. ST povinně přetextovaná)

V Mladší kategorii se absolutním vítězem stala skupina Bílý myši ze 2. dívčího oddílu / 2. stř. "Dvojka". Pokud mě paměť a záznamy neklamou, tato skupina se zúčastnila všech ročníků Vozembouchu (!), ale dosud ještě nikdy nevyhrála, až konečně letos. Vytrvalost, jak vidět, přináší nejen růže, ale i vítězství na Vozembouchu! A přitom je to tak jednoduché: stačí přijít na pódium a říct "My jsme to letos přišly vyhrát!"... :-)

Ve Starší kategorii pokračuje nadvláda Svišťů z Hostěnic / 6.stř. "A JE TO!" - loňští vítězové (skauti), tentokrát pod názvem Svišti boys, obhájili své prvenství, takže oba putovní vozembouchy se vracejí na další rok zpět do Hostěnic. Na druhém místě pak o pouhý bod zpět skončila druhá (smíšená) skupina tohoto oddílu Svišti.

Absolutní vítězové:

Bílý myši (2.D/2.stř.)
 Bílý myši (2.D/2)


Svišti boys (1. Hostěnice / 6.stř.)
Svišti boys (Hostěnice/6)


MLADŠÍ:

Publikum
Dychtivé publikum


Asterix a Obelix
Asterix a Obelix (moderátoři)
13. středisko "Ohniváci"
13. středisko "Ohniváci" (
13.Bo/13)

13. středisko "Ohniváci"
Ohniváci (
13.Bo/13)

Šídla
Šídla (35.D/24)

Bim bam cililink
Bim bam cililink
 (14.D/28)

Los VeBeRos
Los VeBeRos (2
1.D/6)

Los VeBeRos
Los VeBeRos (21.D/6)


Svišti
Svišti (
Hostěnice/6)

Svišti
Svišti (
Hostěnice/6)

Nikolky
Nikolky (
15.S/15)

Nikolky
Nikolky 
(15.S/15)

JE TAM
JE TAM (43.Bo/28)

Vydry
Vydry (
15.S/15)

Bílý myši
Bílý myši (2.D/2)


Bílý myši
Bílý myši (2.D/2)


Veverky
Veverky (1
5.D/15)

Asterix a Obelix
Asterix a Obelix

STARŠÍ:


Fotky

přidáno: 13. 4. 2014 15:13, autor: Jakub Šebek   [ aktualizováno 13. 4. 2014 21:42 ]

Fotky z letošního Vozembouchu jsou k prohlížení na Rajčeti: Mladší, Starší. V originální velikosti jsou ke stažení na Ulož.to (Mladší 1,7 GB, Starší 1 GB). Pokud by měl někdo zájem o rawy (formát Canon CR2) pro vlastní úpravy, napište mi co nejdříve email (obvykle rawy zpracuju a mažu, aby nezabíraly místo).

23.ročník - základní informace

přidáno: 7. 10. 2013 14:04, autor: Jakub Šebek

Zapište si, prosím, do svých kalendářů, že 23.ročník Dětského Vozembouchu se bude konat v sobotu 22.3.2014 na již tradičním místě, tj. na Sýpce v Medlánkách. Jak je uvedeno v předchozím článku, tématickou písní bude "profláknutá píseň / z hitparády", ovšem v kategorii Starší povinně s vlastním textem (v kategorii Mladší dobrovolně). V této souvislosti upozorňuji, že bude potřeba dopředu zaslat tento vlastní text a identifikaci původní písně, ale to bude stačit až v únoru s prezenční kartou, není potřeba už teď s přihláškou. Propozice zůstávají ve všech zásadních věcech beze změny.
Přihlášky zasílejte mailem na známou adresu skautsky-vozembouch@email.cz do 31.12.2013. Jako předmět uveďte "Vozembouch 2014 - přihláška" a do textu napište: středisko, oddíl(y) (vč. rozlišení, jestli se jedná o oddíl dívčí, chlapecký, smečku vlčat apod. - podle toho, jak je celý oddíl registrován, nikoliv podle toho, která část oddílu / věková skupina se bude soutěže účastnit), název skupiny (pokud již víte), kategorii (Mladší/Starší), a kontaktní osobu (jméno/přezdívka, mailový a telefonický, popř. i Skypový kontakt). Jako obvykle platí, že kdo se dříve přihlásí, bude si dříve vybírat, v jakém pořadí bude chtít vystupovat. Takže neváhejte a pište!

Téma pro 23.ročník

přidáno: 15. 4. 2013 13:53, autor: Jakub Šebek   [ aktualizováno 30. 3. 2015 13:51 ]

29.9.2013: Jak jsem včera slíbil, vyhlašuji témata pro 23.ročník Dětského Vozembouchu a také výsledky ankety. Nejprve ta témata:
Mladší: známý, profláknutý song / píseň z hitparády (může být s vlastním textem)
Starší: známý, profláknutý song / píseň z hitparády, povinně s vlastním textem

Píseň bude uznána za známou / profláknutou v případě, že ji zná nadpoloviční většina poroty (což, uznávám, je určitá slabina tohoto kritéria, neboť to v podstatě nelze potvrdit předem, takže se to zjistí až na místě a co pak, že...). U písně z hitparády bude muset skupina doložit, o jakou hitparádu se jedná, a že daná píseň v ní figurovala někdy v období od října 2013 do února 2014 (odkaz, snímek www stránky apod.). Vlastní text může volně kopírovat původní text / myšlenku, důležité je, aby tam byla zřetelně vidět vlastní invence - ne, že se změní pár slov a je přetextováno. Text písně zašle skupina dopředu (ideálně už s přihláškou), a pochopitelně bude probíhat soutěž o nejlepší autorský text (ještě uvážím, jestli to bude divácké hlasování nebo to nechám na porotě).

A teď výsledky ankety:
Otázka 1
Otázka 2
Otázka 3
Jak je vidět z grafů, odpovědi jsou poměrně vyrovnané, žádná není zcela dominantní. Snad až na ty "profláknuté songy", což mě nakonec inspirovalo ke stanovení tématu pro další ročník. S tím, že pro Starší jsem to ještě doplnil o jedno upřesňující kritérium (vlastní text), což byl jeden z nápadů, který se mezi odpověďmi objevil. Nicméně jsem ponechal naprostou volnost ve výběru té "profláknuté" písně, neboť určit jednu konkrétní jako soutěžní (což se taky v odpovědích objevilo), mi přišlo už hodně svazující. Nechám to tedy na jednotlivých skupinách a můžu jen doporučit vybírat hodně profláknuté songy, aby byla jistota, že ji většina porotců bude opravdu znát.

Pro další ročníky budu všechny možnosti, uvedené v anketních otázkách, přiměřeně střídat - někdy stejná a někdy různá témata pro obě kategorie, někdy obecné téma, někdy autora nebo interpreta, a někdy žánr. Námětů a podnětů se sešlo docela dost. Chápu, že vždycky se najde někdo, komu to nebude úplně vyhovovat, ale i z uvedených odpovědí je zřejmé, že každý preferuje něco jiného, takže pokud se vám netrefím do preferencí jeden rok, určitě to bude následující rok lepší. :-) V každém případě se budu snažit, aby se to hodně střídalo a hlavně, abyste vždy měli možnost bohatého výběru.

1-3 of 3