Téma pro 23.ročník

přidáno: 15. 4. 2013 13:53, autor: Jakub Šebek   [ aktualizováno 30. 3. 2015 13:51 ]
29.9.2013: Jak jsem včera slíbil, vyhlašuji témata pro 23.ročník Dětského Vozembouchu a také výsledky ankety. Nejprve ta témata:
Mladší: známý, profláknutý song / píseň z hitparády (může být s vlastním textem)
Starší: známý, profláknutý song / píseň z hitparády, povinně s vlastním textem

Píseň bude uznána za známou / profláknutou v případě, že ji zná nadpoloviční většina poroty (což, uznávám, je určitá slabina tohoto kritéria, neboť to v podstatě nelze potvrdit předem, takže se to zjistí až na místě a co pak, že...). U písně z hitparády bude muset skupina doložit, o jakou hitparádu se jedná, a že daná píseň v ní figurovala někdy v období od října 2013 do února 2014 (odkaz, snímek www stránky apod.). Vlastní text může volně kopírovat původní text / myšlenku, důležité je, aby tam byla zřetelně vidět vlastní invence - ne, že se změní pár slov a je přetextováno. Text písně zašle skupina dopředu (ideálně už s přihláškou), a pochopitelně bude probíhat soutěž o nejlepší autorský text (ještě uvážím, jestli to bude divácké hlasování nebo to nechám na porotě).

A teď výsledky ankety:
Otázka 1
Otázka 2
Otázka 3
Jak je vidět z grafů, odpovědi jsou poměrně vyrovnané, žádná není zcela dominantní. Snad až na ty "profláknuté songy", což mě nakonec inspirovalo ke stanovení tématu pro další ročník. S tím, že pro Starší jsem to ještě doplnil o jedno upřesňující kritérium (vlastní text), což byl jeden z nápadů, který se mezi odpověďmi objevil. Nicméně jsem ponechal naprostou volnost ve výběru té "profláknuté" písně, neboť určit jednu konkrétní jako soutěžní (což se taky v odpovědích objevilo), mi přišlo už hodně svazující. Nechám to tedy na jednotlivých skupinách a můžu jen doporučit vybírat hodně profláknuté songy, aby byla jistota, že ji většina porotců bude opravdu znát.

Pro další ročníky budu všechny možnosti, uvedené v anketních otázkách, přiměřeně střídat - někdy stejná a někdy různá témata pro obě kategorie, někdy obecné téma, někdy autora nebo interpreta, a někdy žánr. Námětů a podnětů se sešlo docela dost. Chápu, že vždycky se najde někdo, komu to nebude úplně vyhovovat, ale i z uvedených odpovědí je zřejmé, že každý preferuje něco jiného, takže pokud se vám netrefím do preferencí jeden rok, určitě to bude následující rok lepší. :-) V každém případě se budu snažit, aby se to hodně střídalo a hlavně, abyste vždy měli možnost bohatého výběru.
Comments