24.ročník - co, kdy, jak

přidáno: 28. 10. 2014 3:47, autor: Jakub Šebek   [ aktualizováno 8. 11. 2014 1:59 ]
24.ročník Vozembouchu v dětských kategoriích proběhne v sobotu 21.3.2015 opět v sále Sýpka v Medlánkách.Přihlašujte se jako obvykle mailem (skautsky-vozembouch@email.cz) do 31.12.2014, uveďte středisko, oddíl, název skupiny, kategorii (Mladší / Starší), složení (kluci, holky, smíšená skupina) a hlavní kontaktní osobu (mail + telefon). Aby se mi ta záplava mailů dobře třídila, napište, prosím, do předmětu "24.Vozembouch - přihláška (<název_skupiny nebo středisko/oddíl>)". Kdo se dřív přihlásí, ten si bude moci dřív vybrat pořadí, kdy bude chtít vystupovat. Propozice zůstávají beze změny.

Téma bude tentokrát (opět) společné pro obě kategorie, a to: zeměpisný objekt. Tím je myšlen potok, řeka, rybník, jezero, moře, oceán, nížina, vysočina, kopec, hora, sopka, pohoří, vesnice, město, stát nebo kontinent (výčet je taxativní, tj. musí to být něco z uvedeného výčtu a nic jiného). Abychom to (opět) trochu uzpůsobili jednotlivým kategoriím, tak u Mladších stačí, aby se tento "zeměpisný objekt" v písni objevil (buď obecným slovem nebo konkrétním názvem nebo obojím), zatímco u Starších musí píseň být převážně o tomto "zeměpisném objektu", resp. "zeměpisných objektech" (tj. může jich v písni být i více naráz). Pokusím se to vysvětlit na příkladech: píseň "Beskyde, Beskyde" by u Mladších prošla (je v ní zmíněno pohoří Beskydy), ale u Starších ne (píseň není primárně o Beskydech, ale o bačovi na Beskydech). Píseň "Už se ten Tálinskej rybník nahání" by u Mladších opět v pohodě prošla (je tam rybník) a u Starších s odřenýma ušima taky (píseň je v podstatě o tom rybníku, minimálně první sloka ze dvou, tj. polovina písně). Pokud si nebudete s výběrem písně jistí, ozvěte se a zkonzultujeme to. Invenci se meze nekladou, takže pokud se rozhodnete složit si vlastní píseň nebo přetextovat si nějakou existující tak, abyste se vešli do zadání, pusťte se směle do toho (v tom případě pošlete text společně s registrační kartou).

8.11.2014: Předpokládám, že se to rozumí tak nějak samo sebou, ale pro jistotu upřesňuji, že píseň, popř. ten zeměpisný objekt může být v jakémkoliv jazyce (např. celá píseň v angličtině, nebo píseň v češtině a název zeměpisného objektu anglicky), a také že se nemusí jednat o žádný existující zeměpisný objekt (můžete si např. vymyslet vlastní text o fiktivním kontinentu nebo pohoří). U cizojazyčných textů bude jedinou podmínkou dodat text písně spolu s registrační kartou (v lednu), a pokud to bude jiný jazyk než angličtina, tak také překlad (nemusí být od soudního tlumočníka... :-) ).