Galavečer 2011

1. Vozemboušský Galavečer: 2.4.2011, společenské centrum Sýpka (Kytnerova 1, Brno-Medlánky)

Galavečer, vůbec první za celou historii Vozembouchu, který navazoval na jubilejní 20.ročník dětského Vozembouchu, nabídl přehlídku toho nejlepšího, co se na Vozembouchu kdy urodilo. Úvod patřil milým hostům, známé brněnské skupině
Mošny, jejíž členové odpoledne zasedli již poněkolikáté v porotě. Následoval „bystrcký blok“, sestávající z letošních vítězek obou dětských kategorií, tj. skupin Šídla a Poštolky, které se posléze transformovaly na historické Poštolky.

Mošny

Šídla
35.D/24 - Šídla (letošní vítězové kat. ML)

Poštolky
35.D/24 - Poštolky (letošní vítězové kat. ST)

Poštolky old
35.D/24 - Poštolky old

Po nich celý sál uvítal mohutným aplausem sestru Slávku Břečkovou, autorku keramických putovních cen pro vlčata a světlušky, a manželku již zesnulého zakladatele Vozembouchu br. Bruna Břečky.

Šampus a Baci
Moderátoři šampus a Baci

Zico a Slávka

Další hudební blok patřil vůbec nejúspěšnějšímu oddílu v historii Vozembouchu (14.D z 28. střediska), který již vyhrál všechny kategorie, které vyhrát mohl – řadu triumfů mezi světluškami a skautkami konečně završil v lednu 2011 vítězstvím v roverské kategorii díky skupině Kouzelný fazole, a po ní se představila opět historická sestava tohoto oddílu pod tradičním názvem Bim bam cililink.

Kouzelný fazole
14.D/28 - Kouzelný fazole (letošní vítězové kat. R&R)

Bim bam cililink
14.D/28 - Bim bam cililink

Roverská skupina Sonatai jako vždy při svých soutěžních vystoupeních vsadila na vlastní tvorbu. Celý galavečer byl pojat jako vážně nevážná vzpomínka na historii a skupiny, které kdysi na Vozembouchu vystupovaly, a jsem rád, že oslovené oddíly dokázaly pro svá vystoupení angažovat i bývalé členy, kteří již v oddílech aktivně nepůsobí. To platilo jak pro Nikolky, tak pro Medvědy (kde se sešli dokonce i členové, kteří se neznali, protože se v oddíle minuli…), tak i pro Černé ovce, které své účinkování na galavečeru pojaly jako přesnou kopii svého vystoupení před 10 lety.

Sonatai
3.Ch/20 - Sonatai

Nikolky
15.D/15 - Nikolky

Medvědi
18.Ch/6 -Medvědi

Černé ovce
2.D/2 - Černé ovce

No a pak přišel vrchol večera – nejprve jsme zvukem a obrazem zavzpomínali na jeden z Vozemboušských hitů, píseň Blondýna, a pak na pódium k nemalému údivu diváků napochodovali čtyři neznámí muži ve fracích, a ve stylu amerických country skupin rozproudili krev v žilách i těm, kteří snad mohli až do té doby sledovat jednotlivá vystoupení v relativním klidu. Nutno vysvětlit, že skupina
Kobonos zářila již na 2.-4. ročníku (dvě vítězství mezi skauty a druhé místo v roverské kategorii), a tak jen skuteční pamětníci a znalci si je vybavují buď ze začátků Vozembouchu, popř. z Brány či jiných podobných akcí (kde obvykle vystupovali pod názvem Antares Nova). V každém případě jejich hra a zpěv na jeden mikrofon, jakož i komediální vložky, vyvolaly davové šílenství a pochopitelně i přídavek na konci celého večera.

Kobonos
26.stř. - Kobonos

Kobonos (přídavek)
26.stř. - Kobonos (přídavek)

Dva poslední účinkující, skupina Nadotek (která jak sama tvrdí, vznikla díky Vozembouchu) a bystrcká dvojice Termiti (známější dnes pod názvem Groovey, pod nímž pravidelně vystupuje převážně s písněmi neméně slavné dvojice Simon & Garfunkel), už jen dokreslili a podtrhli výbornou atmosféru v sále.

Nadotek

Termiti / Groovey
36.Ch/24 - Termiti / Groovey

Sladkou tečkou na závěr galavečera byl po Vozemboušské hymně v podání R&R týmu velký narozeninový dort s dvaceti svíčkami, který moderátoři Šampus a Baci zručně rozkrájeli a rozdistribuovali mezi všechny přítomné.

R&R tým - hymna Vozembouchu

Vozemboušský dort

Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci letošního jubilea, především Glumovi a Yuyce (za to, že již několik let organizují roverský Vozembouch, zařídili výrobu panelů a spoustu dalších věcí), zvukaři Radku Odehnalovi, moderátorům Šampovi a Baci (za to, že se vzhledem k nečekaným okolnostem nechali ukecat doslova na poslední chvíli) a ostatním pomocníkům, bez nichž by tato akce nemohla proběhnout. Prozatím na Rajčeti naleznete náhledy fotek (nejen z letošního Galavečeru a dětského Vozembouchu), a na http://www.uloz.to pak originály fotek, surová nesestříhaná videa z Galavečera ve FullHD rozlišení a audiozáznamy ze všech vystoupení (hledejte „vozembouch-2011“, G v názvu značí Galavečer, M = mladší / vl+sv a S = starší / ski+sky). Časem snad budou soubory dostupné i zde na těchto stránkách. Chceme také zpracovat video (určitě z kategorie Mladší a z Galavečera), ale vázne to na tom, aby se našel někdo schopný, kdo to umí (protože už v tom má nějaký cvik), má čas a stroj schopný zpracovat FullHD. Pokud o někom takovém víte, neváhejte a nabonzujte mi ho (nebo sami sebe). :-)

Zico