Úvod‎ > ‎

27. Dětský Vozembouch (2018)

přidáno: 14. 4. 2018 13:21, autor: Jakub Šebek   [ aktualizováno 14. 4. 2018 22:56 ]
Vítězem letošního Vozembouchu v kategorii "Mladší" jsou Svišti (6. stř. A je to!, oddíl Hostěnice), kteří tak zdatně navazují na své starší skautské "sourozence". Druhé jsou Ještěrky (15. stř. Kompas, 15. odd. Nika) a třetí Lasičky (15. stř. Kompas, 16. odd. Allium). Putovní cena pro vlčata zůstala letos, bohužel, neudělena.

Ve "Starší" kategorii obhájily loňské prvenství Sisters No.1 (6. stř. A je to!, oddíl Hostěnice), které jsme v tomto složení měli možnost vidět na Dětském Vozembouchu naposledy, vzhledem k jejich věku. Vítězky naznačily, že příští rok si už asi troufnou na Roverský Vozembouch, v čemž jim samozřejmě budeme držet palce. O pouhý bod za nimi skončily na druhém místě Černé ovce (2. stř. Dvojka, 2. odd. Nezmaři) - nebýt malého zaváhání v písni Krajina posedlá tmou při obtížné změně tóniny v průběhu písně, odnesly by si putovní cenu ony (podle názoru poroty, který jsme zaslechli v zákulisí). A o další jediný bod skončili třetí Ledňáčci (15. stř. Kompas, 15. odd. Nika), kteří porotu zaujali zejména svým energickým vystoupením. Opravdu, letošní výkony byly výborné a velmi vyrovnané, a první cenu by si určitě zasloužily všechny tyto tři skupiny.

Putovní Vozembouch pro nejlepší chlapeckou skupinu si odnesla čtveřice Dune Beats (28. stř. Brána, 14. odd.).
Největší ohlas a euforii všech přítomných vzbudila zaslouženě poslední vystupující a silně elektrifikovaná skupina Modří  (15. stř. Kompas, 17. odd.), které bohužel nemohla být uznána lidová píseň, a kvůli tomu kluci přišli o zhruba třetinu bodů. Chtěl bych proto apelovat na skupiny, aby nepodcenily povinné tématické okruhy a výběr písní. Toto pravidlo platí už poměrně dlouho, a jakkoliv nám bylo líto, že kvůli tomu nezíská tato skupina putovní vozembouch, nezbylo porotě než postupovat v souladu s danými pravidly (stejně jako v podobných, naštěstí ojedinělých, případech v minulých letech). Nicméně, Modří si jako jediní odnesli rovnou dvě ceny poroty - za nekonečnou show, a za scénku s hot-dogem v písni Štěně.

Kompletní výsledky naleznete zde. Fotky, audio záznam a možná i video budou přibývat postupně.

Po skončení mi zůstaly dvě bundy:
- černá šusťákovka s červeným zipem, zn. here+there (C&A), vel. 140
- světlý dívčí kabátek s puntíkovanou podšívkou, 2 černé knoflíky, zn. My Blue Romance / Palomino 1984 (C&A), vel. 146
Během následujícího týdne je dám na BRJ, kde budou k vyzvednutí.

 


SvištiSisters No.1
Dune Beats
Modří

Comments