Úvod‎ > ‎

Putovní ceny

přidáno: 25. 3. 2015 12:50, autor: Jakub Šebek   [ aktualizováno 31. 3. 2015 15:15 ]
Sešlo se mi několik ohlasů na způsob udělování putovních cen a kupodivu všechny byly od dívčích skupin a byly negativní... Pro připomenutí: počínaje 20.ročníkem mohou i na Dětském Vozembouchu soutěžit smíšené skupiny (které do té doby mohly vystupovat pouze "mimo soutěž"), a současně s tím byly původní dívčí putovní ceny určeny absolutním vítězům, a chlapecké putovní ceny nejlepším chlapeckým skupinám. Záměrně tedy byla dána možnost, aby obě putovní ceny získala jedna skupina, a to v jednom jediném případě: pokud se absolutním vítězem stane chlapecká skupina. Na základě historických zkušeností jsem si myslel, že taková situace může nastat jen zcela výjimečně (u vlčat a světlušek to zatím vychází jednoznačně a "podle plánu"), nicméně Svišti boys mě vyvedli z omylu... Na jednu stranu jsem byl rád, že se po mnoha letech zase objevila výborná chlapecká skupina, jenže na druhou stranu původní motivační faktor pro kluky se díky Svišťům stal spíše demotivačním faktorem pro holky. Uznávám tedy došlé námitky jako oprávněné a již nyní avizuji, že od příštího jubilejního 25. ročníku bude systém udělování cen následující:
  • nejlepší chlapecká skupina získá chlapeckou putovní cenu
  • nejlepší dívčí nebo smíšená skupina získá dívčí putovní cenu (protože vyčlenit samostatně smíšené skupiny a vyrábět ještě třetí putovní cenu jsem nikdy neměl a stále nemám v úmyslu)
  • absolutní vítěz získá placku, která mu zůstane natrvalo
Současně s touto budoucí změnou pravidel jsem retroaktivně upravil historické tabulky, kde původně byli od 20.ročníku jen absolutní vítězové - nově tam jsou opět uvedeny nejlepší chlapecké i dívčí/smíšené skupiny, a jsou doplněny poznámky o jejich umístění v absolutním pořadí.
Comments